Кавова Гільдія

Інтернет-магазин кави та кавового обладнання
пн-пт: з 9:00 до 18:00
сб-нд: онлайн
phone_android
local_grocery_store

7 незвичайних фактів про каву, яких ви не знали

Всі ми знаємо дуже багато всього про каву, про його користь чи шкоду і інших характеристиках. На просторах інтернету дуже багато різних статей на цю тематику. Нижче пропоную ознайомиться з ще однією - 7 незвичайних фактів про каву.

Кава - дивовижний напій, який люблять пити люди в усьому світі. Багато хто не може почати свій день без чашечки ранкової кави. Зрозуміло, є безліч розмов про шкоду кофеїну, про те, що кава зменшує кількість кальцію в кістках і негативно впливає на роботу серця, але також цей напій має і ряд корисних властивостей.

Зокрема, нещодавно дослідники виявили, що любителі кави менше схильні до суїциду, ніж ті, хто кави регулярно не вживає. Ризик спроби самогубства серед кавоманів знижений на 50% завдяки впливу кофеїну, оскільки він впливає на вироблення в організмі серотоніну і дофаміну - нейротрансмітерів, пов'язаних з емоціями.

Це не єдина корисна властивість кави - пропонуємо вашій увазі ще кілька фактів про нього, які ми дізналися.

1. Кава бадьорить тільки лінивих
Кава - відмінний стимул для тих, хто любить полінуватися. Для таких людей кави - відмінний стимулятор, а ось трудоголікам він в такій якості, навпаки, протипоказаний, оскільки виробляє зворотний ефект.

Психолог Джей Хоcкінг прийшов до такого висновку, поставивши досліди на щурах. Як і люди, щури схильні шукати шляхи виходу з різних ситуацій і вирішувати завдання, з якими стикаються - наприклад, проходити лабіринт. Виявилося, що кофеїн в значній мірі знизив активність найбільш рухливих гризунів. Ті ж пацюки, які спочатку «лінувалися», після кофеїну починали вести себе активніше.

Цікавим є той факт, що кава більше бадьорить жінок, ніж чоловіків: жінки після декількох чашок стають енергійніше, а чоловіки починають працювати повільніше і сумніваються в результатах.

2. Кава допомагає від похмілля
Найбільш неприємним в похмілля є головний біль - найсильніші мігрені можуть повністю отруїти настрій і не дати зосередитися на роботі. На жаль, позбутися від похмільного мігрені часом важко навіть за допомогою анальгетиків.

Однак від похмільного головного болю чудово допомагає кави. Больові відчуття утворюються через утворення в організмі ацетату під впливом етанолу. Кава ж допомагає заблокувати перетворення ацетальдегіду в ацетат і, як наслідок, позбутися від болю. Тільки не варто занадто захоплюватися таким методом лікування - для людини з середньою масою тіла досить чашки кави об'ємом 100-150 мл.

3. З кави можна заварювати чай
Смак напою з листя кавового дерева не менше цікавий, ніж смак напою з його зерен. Чай, який можна заварювати з листя кави, не такий міцний, як безпосередньо кави, зате має насичений смак без звичайної чайної гіркуватості.

Більш того, кавовий чай містить менше кофеїну і більше антиоксидантів, ніж звичайний чорний чай, а також знижує ризик діабету і хвороб серця завдяки високому рівню містяться в ньому особливих з'єднань.

4. Кава можна просто вдихати
Спеціально для людей, які не уявляють своє життя без кофеїну, але з якихось причин не можуть регулярно пити каву, був розроблений портативний інгалятор «AeroShot», який виглядає як пластиковий циліндр розміром з мисливський патрон. У кожному такому пристрої міститься 100 мг кофеїну. По суті, це безкалорійні альтернатива кави і іншим енергетикам.

Щоб прийняти дозу кофеїну, потрібно просто відтягнути нижній зелений край патрона і зробити вдих. Всього речовини в інгалятори вистачає на шість-вісім затяжок. Можна не вживати все відразу, а закрити клапан і залишити частину кофеїну на потім.

5. Безпечна доза кофеїну - 400 мг в день
Кожна людина реагує на кофеїн по-своєму в залежності від свого метаболізму. Давно встановлено, що зловживання кави може негативно позначитися на здоров'ї, і безпечна доза кофеїну для кожної людини індивідуальна і залежить як від фізіології, так і від способу споживання речовини.

За даними досліджень 2003 року, безпечна доза кофеїну для дорослої здорової людини - 400 мг в день (приблизно 500 мг кави). Велика доза може викликати проблеми з серцем або негативні зміни настрою.

Не варто, щоправда, забувати, що вагітним жінкам необхідно знизити цю норму майже вдвічі, оскільки при надлишку кофеїну в організмі збільшується ймовірність викидня. Крім того, курцям теж слід вживати менше кави, ніж некурящому людині, тому що їх організм очищається повільніше.

6. Кофеїн допомагає вам прийняти точку зору, відмінну від вашої власної
Кофеїн може особливим чином впливати на мозок: зокрема, він допомагає вам погодитися з твердженням, з яким раніше ви згодні не були, оскільки збільшує здатність мозку сприймати логіку чужих суджень.

Правда, чим сильніше під час обговорення того чи іншого питання відволікатися на щось не відноситься до предмету розмови, тим менше ймовірність переконати опонента, так як він не зможе зосередитися на темі і приділити приводиться аргументів належної уваги.

7. Найдорожча кава в світі роблять з екскрементів слона
Цей сорт кави називається «Чорний бивень», його виготовляють в Таїланді. Плодами кави годують тайських слонів, боби перетравлюються в їх кишечнику в повному обсязі і виходять з організму разом з екскрементами, а завдяки процесу перетравлення і впливу шлункової кислоти напій з оброблених таким чином зерен володіє особливим насиченим і м'яким смаком без звичайної кавової гіркоти. Крім того, на смак зерен впливають і інші продукти, якими зазвичай харчуються слони - наприклад, банани і цукрова тростина. В середньому тварині потрібно близько 15-30 годин, щоб переварити плоди кави.

Вартість цього сорту кави - $ 1100 за кг, якщо ж ви просто хочете його спробувати, то за чашечку доведеться віддати $ 50. Вартість обумовлена ​​тим, що утримувати слонів в заповідниках не так вже й дешево. Крім того, слонів спеціально годують тільки тайським кави Арабіка, вирощеним на висоті 1500 м, а слонам потрібно з'їсти близько 32-х кг кавових плодів, щоб зробити один кг кавових зерен.